Global OSB Mah. Refik Oral Cd. No:11 41455 Dilovası/KOCAELİ

Global Karma Organize Sanayi Bölgesi

Çevre

Çevre Birimi olarak; bölgemizdeki çevre bilincinin artırılması ve doğal kaynaklarımızın sürdürülebilir olarak korunması amaçlanmaktadır.

Katılımcı firmalara çevre izin ve ruhsatlarının düzenlenmesi, bölgesel çevre yönetim planı çevresinde bölgede atık yönetim ve kontrolünün sağlanması, denetlenmesi, firmaların çevre etkilerinin azaltılması, çevre mevzuat takibi ve bilgilendirme, arıtma tesisi işletilmesi ile katılımcı firmalarımıza hizmet verilmektedir.

Global Karma OSB sınırları içerisinde yer alan katılımcılarımızın, yönetmelikler kapsamında çevre kirliliği açısından denetimini yapmak, eksikliklerini tespit etmek ve bu eksikliklerin giderilmesini sağlamak üzere katılımcı firmalarımıza hizmet verilmektedir.

Bölge Müdürlüğümüz; 12/07/2019 tarihli ve 30829 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Sıfır Atık Yönetmeliği'nce Sıfır Atık Yönetim Sistemi'ni kurarak 'Sıfır Atık Belgesi'ni almaya hak kazanmıştır.

4562 Sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği ile Bölge Müdürlüğümüz bakanlıkça belirlenen sınırlar içerisinde Çevre Birimince katılımcılarımızın alması gerekli belgelerin süreçleri yönetilmektedir.

1. Faaliyet Uygunluk Görüşü

2. ÇED İzni/Görüşü

3. Bağlantı İzni

© Copyright 2022 Tüm Hakları Saklıdır.